Αγαπητοί γονείς/κηδεμόνες,

από αύριο αρχίζει η πλήρης λειτουργία του Διευρυμένου Ολοήμερου Σχολείου (μέχρι τις 17:30) κατά τη διάρκεια του οποίου οι μαθητές/τριες που δήλωσαν συμμετοχή θα μπορούν να παρακολουθούν μαθητικούς ομίλους Θεατρικής Αγωγής, Αθλητισμού, Ρομποτικής. Παρακαλούμε όπως τηρείτε τις ώρες αποχώρησης που έχετε δηλώσει για το Ολοήμερο Πρόγραμμα. Τα παιδιά το πρωί πριν μπουν στην τάξη τους, θα αφήνουν στην τραπεζαρία το φαγητό τους. Να παραδώσετε αύριο τις δηλώσεις σίτισης (όσοι/ες δεν το έχετε κάνει) στους/στις εκπαιδευτικούς για να δηλώσουμε τον αριθμό στην Δ/νση Α/θμιας (θα ενημερωθείτε όταν θα αρχίσουν τα σχολικά γεύματα).
Την Τετάρτη 21/9 θα έχουμε την α΄ ενημέρωση/γνωριμία με τους/τις εκπαιδευτικούς του σχολείου, σύμφωνα με το πρόγραμμα που ήδη έχετε λάβει.
Να τηρείτε την πρωινή ώρα προσέλευσης (8:00-8:10) και να αποφεύγετε το συνωστισμό κατά τη παραλαβή το μεσημέρι (13:15).
Να μας ενημερώνετε άμεσα στην περίπτωση απουσίας, αλλαγής προγράμματος, αδιαθεσίας, θετικού κρούσματος, ώστε να είμαστε σε θέση να διασφαλίζουμε την ομαλή λειτουργία του σχολείου και την ασφάλεια των μαθητών/τριών μας.
Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και τη θετική σας διάθεση.

Από τη Διεύθυνση του σχολείου